SYPIALNIA W STYLU SKANDYNAWSKIM – JAKIE MEBLE WYBRAĆ?

0
SYPIALNIA W STYLU SKANDYNAWSKIM – JAKIE MEBLE WYBRAĆ?

Co to jest styl skandynawski?

Urządzanie wnętrz w określonym stylu pozwala na stosunkowo łatwe i szybkie stworzenie estetycznego wystroju. Nie trzeba się zastanawiać, czy jakiś mebel pasuje do całości. Wystarczy zwrócić uwagę na jego określone cechy. Styl skandynawski, jak sama nazwa wskazuje, przywędrował do nas z północy kontynentu. Bazuje na dość prostych zasadach. Przede wszystkim, dominuje w nim naturalne drewno, głównie jasna sosna. Dobrze współgra z jasnymi, wręcz bladymi kolorami — błękitem, bielą, ale też szarością. Nie jest to jednak dogmat, którego nie można podważyć. Akcenty czerni lub nieco bardziej odważnych kolorów mogą nadać wnętrzu indywidualny charakter, który pozwoli wyeksponować nasz gust. Podsumowując, główne cechy stylu skandynawskiego to: 

  • wykorzystanie naturalnego drewna,
  • jasne kolory,
  • funkcjonalność. 

Jak powinna wyglądać sypialnia w stylu skandynawskim?

Dlaczego warto wybrać meble do sypialni w stylu skandynawskim?

Wspomniane drewno i jasne kolory dobrze współgrają z charakterystycznym dla Północy światłem. Choć wydawać by się mogło, że Skandynawia bardzo różni się od naszej części Europy (stereotypowo ciągłym mrozem i długimi zimami), nie jest tak odległa i inna, jak nam się wydaje. Jasne kolory i naturalne materiały są więc dla nas doskonałym wyborem, szczególnie w sypialni. To szczególne wnętrze, w którym powinniśmy odpocząć, więc powinno być przytulne i bez pobudzających kolorów. Taki wystrój, dzięki wygodnym meblom, pozwoli zregenerować ciało, a przez użycie odpowiednich kolorów pozwoli odpocząć także oczom nadwyrężonym po całym dniu pracy przy monitorze komputera.

Czym się kierować, wybierając meble do sypialni w stylu skandynawskim?

Jak w przypadku każdego miejsca do wypoczynku, podczas wyboru mebli najlepiej kierować się wygodą. Przebywanie tak urządzonym wnętrzu powinno kojarzyć się z relaksem. Konieczne są więc odpowiednie łóżko i materac. Nie można również zapomnieć też o tym, że sypialnia to nie tylko łóżka, ale i pozostałe meble m.in. typowo do przechowywania garderoby. Aby być wiernym stylowi skandynawskiemu, najlepiej postawić na jasne drewno wzbogacone kolorowymi akcentami. Jeśli nie chcemy tracić za dużo czasu na szukanie każdego mebla indywidualnie, można zdecydować się na jeden z naszych zestawów mebli na przykład Ines 01

Łóżko w stylu skandynawskim, czyli centrum sypialni

Tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, kiedy zastanawiamy się jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim, jest łóżko. Jak wiadomo, powinno być wygodne i najlepiej dostosowane stylem do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Czy jednak istnieje coś takiego jak specyficzne łóżko w stylu skandynawskim? Najlepiej, aby było proste oraz wyróżniało się naturalnymi kolorami. Dobrym wyborem będzie więc białe łóżko COSMO lub BONO w kolorze dębu. Jeśli nie potrzebujemy łóżka dwuosobowego, możemy bliżej się przyjrzeć modelowi ARCA, który idealnie sprawdzi się w pokoju dziecka.

Odpowiednio dobrany wystrój, na przykład sypialnia w stylu skandynawskim to inwestycja na lata. Dlatego warto wybierać meble najlepszej jakości, którą oferujemy w naszym sklepie kornelomeble.pl.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
KORNELO MEBLE MATEUSZ WIERZBA |
ul. Handlowa 13 |
98-400 Wieruszów|
woj. łódzkie |
tel: 577 969 394 |
email: sklep@kornelomeble.pl |
NIP: 9970138488
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium