Narożniki w skórach naturalnych

Narożnik ze skóry naturalnej

Przy urządzaniu mieszkania na pewno wiele osób staje przed dylematem – wybrać sofę czy może narożnik skórzany? Nie dotyczy to przecież jedynie względów estetycznych – chodzi przede wszystkim o funkcjonalność i przydatność mebla. Narożnik na pewno będzie w takim pojedynku zwycięzcą z kilku powodów.

  • Podczas wizyty gości w twoim mieszkaniu pomieści on więcej osób. Na sofie zmieści się około 4 gości, a na narożniku może usiąść nawet 6. Jest to bardzo wygodną opcją także jeśli masz liczną rodzinę i lubicie spędzać razem czas, np. siedząc razem przy grach planszowych lub oglądając filmy.

  • Narożnik na pewno sprawdzi się lepiej od sofy w małych pomieszczeniach. Jest to popularny mebel zwłaszcza w kawalerkach. Nie oznacza to, że nie powinno się go stawiać w dużych pokojach – wręcz przeciwnie. Jeżeli jest to narożnik ze skóry rozkładany, to spokojnie może cały czas pozostawać rozłożony, a w pomieszczeniu nadal będzie wystarczająco dużo przestrzeni.

  • Nawiązując do poprzedniego punktu – narożnik na pewno będzie wygodniejszą opcją do spania niż sofa. Jeżeli ktoś będzie nocował w twoim mieszkaniu, możesz mieć pewność, że na rozłożonym narożniku wygodnie wyśpią się nawet dwie osoby. Na sofie także mogłoby zmieścić się tyle osób, jednak w kwestii komfortu zdecydowanie wygra narożnik.

Narożnik skórzany

Na stronie KorneloMeble.pl znajdziesz dwa modele narożników ze skóry o różnych rozmiarach. Jeden z nich to narożnik ze skóry naturalnej MOLINA MINI. Dane techniczne tego rodzaju narożnika to 270–279 cm szerokości i 180–189 cm głębokości. Jeśli chodzi o powierzchnię spania, to głębokość wynosi 120–129 cm, a szerokość 210–219 cm. Tolerancja błędu wymiarów wynosi około 3 cm, dlatego podawane są przedziały. Dodatkowo wysokość narożnika to 75/90 cm, a wysokość jego siedziska – 45 cm. Stelaż narożnika ze skóry jest zrobiony z dobrego jakościowo drewna, a płyta jest wiórowa. Mebel wyposażony jest w pojemnik na pościel, którego wymiary to 180 × 65 × 16 cm. Do wyboru są również nóżki – czarne lub chromowane. Można wybrać także spośród 3 rodzajów skóry naturalnej: MADRAS, URUGUAY lub DOLLARO. Decydujesz też oczywiście o tym, czy narożnik ze skóry będzie lewo-, czy prawostronny.

Narożniki skórzane nowoczesne MOLINA są także dostępne w rozmiarze XL. Głębokość tego modelu to 210–219 cm, a szerokość 330–339 cm. Wysokość jest taka sama jak modelu MINI, czyli 75/90 cm z wysokością siedziska na 45 cm. Głębokość powierzchni spania to z kolei 120–129 cm, a szerokość wynosi ponad 230 cm.

Skóra naturalna MADARAS

Skóra MADRAS to skóra licowa zamknięta z tłoczeniami typu madras. Wierzchnia warstwa została poddana tłoczeniu drobnego wzoru, a więc na jej powierzchni cechy naturalne skóry są mniej zauważalne w stosunku do skór gładkich. Grubość tego typu skóry to 0,9–1,1 mm. Każdy gatunek skóry naturalnej jest zabarwiony kolorem i zabezpieczony lakierem impregnującym, dzięki czemu zwiększa się odporność na ścieranie oraz ochrona przed skutkami codziennego użytkowania.

Skóra naturalna URUGUAY

Ten rodzaj skóry jest jednotonowy, bardzo mocny i wytrzymały. To najczęściej stosowany typ skóry naturalnej w meblarstwie. Odznacza się delikatną fakturą tłoczenia, a także pełnym jednokolorowym zabarwieniem. Ta skóra z całkowitą korektą lica ma grubość 0,8–1,1 mm.

Skóra naturalna DOLLARO

Ten typ skóry naturalnej jest wyjątkowo gruby. Ma on wyraźny duży nadruk. Mieści się w grupie skór o grubości 1,3–1,5 mm, co wpływa korzystnie na jakość i użytkowość materiału. Ma matowe wykończenie w jednolitym kolorze i o grubszym deseniu. Skóra DOLLARO jest mniej podatna na marszczenia niż jej inne rodzaje. Pamiętaj, żeby nie sugerować się wyłącznie barwą skóry na monitorze – aby dokładnie przyjrzeć się fakturze skóry i jej odcieniowi, skorzystaj ze wzorników dostępnych w salonach meblowych.

Narożniki skórzane nowoczesne

W naszym sklepie dostępny jest także model narożnika skórzanego FOCUS w rozmiarze L oraz XL. Model ten jest narożnikiem bez funkcji spania. Mniejszy narożnik ze skóry to mebel o wysokości 82/98 cm, szerokości 278 cm, głębokości 204 cm, wysokości siedziska 43 cm i wysokość nóżek 12 cm. Rozmiar XL z kolei odznacza się następującymi wymiarami: szerokość 352 cm, głębokość 1204 cm, głębokość 2177 cm oraz wysokość 82/98 cm.

do góry
KORNELO MEBLE MATEUSZ WIERZBA |
ul. Handlowa 13 |
98-400 Wieruszów|
woj. łódzkie |
tel: 577 969 394 |
email: sklep@kornelomeble.pl |
NIP: 9970138488
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium