Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Rekomendowane Produkty

Konsole nowoczesne, drewniane

Konsola metalowa

Rodzaj mebla, jakim jest konsola, zapożyczył swoją nazwę z architektury. W tej dziedzinie oznaczała ona element dekoracyjny oraz konstrukcyjny. Jest to ozdobny wspornik stworzony z kamienia, cegły albo drewna. Ma za zadanie podpierać rzeźbę, gzyms, balkon, kolumnę itp. Konsola to również podstawa w murze lub na ścianie. Natomiast konsola jako mebel pojawiła się w epoce baroku. Był to wówczas mały stolik zdobiony rokokowo, który umieszczano pod lustrem, między oknami. Stawiano na nim różne ozdoby, takie jak wazony, zegary czy rzeźby. Nazewnictwo jest powiązane, ponieważ zarówno mebel, jak i ten element architektoniczny jest umieszczany przy ścianie.

Metalowa konsola

Konsolka to mebel, który nie jest koniecznością w naszym mieszkaniu. Jeśli myślimy o podstawowym wyposażeniu jakiegoś pokoju, to chyba w ogóle nie przychodzi nam on do głowy. Znajduje się dopiero pod koniec listy przydatnych mebli. Nie oznacza to jednak, że jest bezużyteczna. Wręcz przeciwnie – konsola metalowa może być wyjątkowo istotnym elementem dekoracyjnym, a także funkcjonalnym dodatkiem w przestrzeni mieszkalnej. Jakie funkcje może pełnić?

  • Konsola czarna metalowa świetnie sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym, nowoczesnym lub minimalistycznym. Na tym meblu umieszczonym w salonie możesz ustawić kilka dekoracji, które są według ciebie warte wyeksponowania. Może to być na przykład bukiet świeżych i pachnących kwiatów w vintage wazonie, a także rzeźba, która idealnie wpisuje się w wystrój pomieszczenia. Jest to także dobre miejsce, aby postawić lampkę nocną – jedną lub dwie. Wówczas ładnie będzie się prezentowało powieszone nad nią lustro. Zaaranżowana w taki sposób metalowa konsola jest oryginalnym dopełnieniem twojego wnętrza.
  • Pomieszczeniem, w którym ten mebel może znaleźć swoje idealne miejsce jest na pewno przedpokój. Tutaj konsola metalowa czarna może jednocześnie pełnić funkcję ozdobną, jak i być przydatna. Jeżeli twój przedsionek nie jest zbyt dużym pomieszczeniem, konsolka sprawdzi się jako mebel, na którym ustawisz i położysz przedmioty potrzebne tuż przed wyjściem z domu, czyli np. parasolkę, pojemnik na klucze, czapkę, szalik, a także niewielką lampkę. Jeżeli chcesz umieścić na metalowejkonsoli również coś dekoracyjnego, może to być np. roślina niepotrzebująca zbyt dużej ilości światła dziennego lub bukiet kwiatów w ładnym wazonie. Przestrzeń pod meblem również można wykorzystać, np. jako miejsce na obuwie.
  • Konsola czarna metalowa będzie także meblem w sam raz na toaletkę. Wtedy mogłaby mieć swoje miejsce naprzeciwko lustra, pomiędzy dwoma oknami albo w towarzystwie lampy dającej dobre światło.

Konsole dostępne w naszym sklepie

Na KorneloMeble.pl znajdziesz kilka rodzajów tego mebla. Jest wśród nich między innymi model PULIT. Ta konsola loftowa ma 100 cm szerokości, 80 cm wysokości oraz 30 cm głębokości. Ma ona jedną półkę na górze oraz dwie mniejsze półeczki zawieszone mniej więcej w połowie wysokości mebla. Konsola została wykonana z drewna dębowego o grubości 25 mm oraz ze stali malowanej proszkowo na czarno. Jest możliwość wyboru koloru laminatu spośród następujących opcji: dąb artisan, dąb naturalny, beton, marmur jasny, marmur ciemny. Kolejnym dostępnym u nas modelem jest konsola metalowa KOR1. Wymiar blatu tej konsoli to 100 × 30 cm, a jej całkowita wysokość to 78 cm. Masz do wyboru także kilka opcji, jeżeli chodzi o kolor blatu. Jest to: dąb sonoma, dąb artisan, biały lub czarny mat, beton. Ta konsola jest przeznaczona do samodzielnego skręcenia. Wszystkie elementy potrzebne do jej złożenia oraz instrukcja obsługi są oczywiście w zestawie. Ta niewielka konsola loftowa będzie idealna do przedpokoju, gdzie będzie można postawić na niej najpotrzebniejsze podręczne przedmioty.

Konsola metalowa czarna FRATI

Konsola FRATI ma dwa drewniane blaty. Jest szeroka na 100 cm, wysoka na 80 cm, a głęboka na 30 cm. Wszystkie meble są u nas wykonywane na zamówienie, a więc samodzielnie możesz wybrać, jaki chcesz wzór blatu. Dostępne opcje to: blat olejowany z drewna dębowego (o grubości 25 mm), laminat dąb artisan (o grubości 18 mm), laminat marmur jasny lub ciemny (o grubości 18 mm), laminat beton (o grubości 18 mm). Stelaż jest wykonany z czarnego metalu. Drewniane elementy są wykonane z materiałów naturalnych i czystych ekologicznie. Każde drzewo daje odmienną, niepowtarzalną strukturę i kolor zróżnicowany w obrębie jednego pnia. Wynika to z naturalnego rozrastania się drzewa na obwodzie i wysokości. Wymienione zależności wpływają na niepowtarzalność i zróżnicowanie dotyczące faktury drewna użytego do produkcji mebli. Miej zatem na uwadze to, że wszystkie drewniane elementy użyte w twoich meblach będą różniły się od siebie mniej lub bardziej.

Meble drewniane – czym się charakteryzują?

Estetyka i wyjątkowość to jedne z głównych aspektów mebli wykonanych z drewna. Kiedyś wydawało się, że ten typ tworzywa zniknie ze względu na pojawianie się wielu innych materiałów. Teraz widzimy, że absolutnie nie jest to możliwe. Drewno zawsze będzie pożądanym produktem, ponieważ jest naturalne i świetne jakościowo. Poza tym z jednego drzewa można stworzyć meble, wśród których każdy będzie oryginalny. Drewno to także materiał niezwykle wytrzymały. Chyba każdy z nas pamięta stare meble w domu rodzinnym, które przetrwały kilka pokoleń. Nie są niezniszczalne i na pewno było widać na nich upływ lat, ale to także podkreślało ich niesamowity charakter. Dzisiaj znamy wiele metod impregnacji drewna, dzięki czemu można zarówno utrzymywać nowe meble w nienaruszonym stanie, jak i odświeżać te stare, zakorzenione w naszych domach i wspomnieniach.

Właściwości drewna

Drewno to także materiał, który może bardzo pozytywnie wpłynąć na twoje zdrowie. Wyróżnia się ono bowiem swoją antystatycznością. Lite drewno, a zwłaszcza olejowane, nie przyciąga i nie gromadzi kurzu. Ważną cechą jest również to, że nie wchłania wilgoci. Oznacza to, że na jego powierzchni nie będzie powstawać pleśń, grzyby itp. Każdy skorzysta na tym pozytywnie, a w szczególności alergicy. Warto wspomnieć również o dobrym wpływie mebli drewnianych na samopoczucie. Zapachy oraz barwy drewna są relaksujące, ponieważ kojarzą się nam z przyrodą.

do góry
KORNELO MEBLE MATEUSZ WIERZBA |
ul. Handlowa 13 |
98-400 Wieruszów|
woj. łódzkie |
tel: 577 969 394 |
email: sklep@kornelomeble.pl |
NIP: 9970138488
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium