Narożniki w kszatałcie litery L

  • nowość

Podczas urządzania wnętrza domu lub biura należy kierować się kilkoma głównymi zasadami. Przede wszystkim, zakupione meble muszą być estetyczne i dopasowane stylem do pozostałych urządzeń, które znajdują się w pomieszczeniu. Po drugie, należy stawiać na jakość wykonania. Kolejnymi ważnymi elementami są wygoda i funkcjonalność. W końcu zależy nam na tym, aby nasze wnętrze wyróżniało się nietuzinkową estetyką, było wygodne i aby można było z niego korzystać przez wiele lat. Dlatego niezależnie od tego, czy urządzamy pokój dzienny, czy poczekalnię w naszym biurze, powinien nas zainteresować narożnik w kształcie litery L.

Kanapa w kształcie litery L – idealny mebel dla wymagających

Każde pomieszczenie ma elementy wystroju, które są wyznacznikiem jego funkcjonalności. W sypialni będzie to łóżko. W gabinecie – biurko. Żadna kuchnia nie obędzie się bez blatu, na którym wykonywane będą wszystkie czynności. W przypadku pokoju dziennego jest to zarówno stolik kawowy, fotel, jak i wygodna kanapa. Pamiętajmy, że pomieszczenie to służy do relaksu i spędzania czasu wolnego. To w nim rozgrywa się większa część rodzinnego życia. Urodziny, imprezy okolicznościowe, przyjęcia dla przyjaciół i rodziny. Konieczne jest więc, aby goście mieli na czym usiąść (i ewentualnie się położyć). Wygodna kanapa, na przykład duży narożnik w kształcie litery L jest więc bardzo istotnym elementem wyposażenia. Szczególnie jeśli ma funkcję pozwalającą wykorzystać go również do spania. Jest to więc bardzo uniwersalny mebel, dlatego jego wybór nie powinien być dokonywany pochopnie i przypadkowo.

Jakimi cechami powinien się wyróżniać narożnik w kształcie L?

  • wygodą,

  • estetykę,

  • funkcjonalnością,

  • jakością wykonania,

  • wytrzymałością.

Duży narożnik w kształcie litery L

Podstawowym zadaniem każdej sofy lub kanapy jest zapewnienie wygody. W końcu zazwyczaj korzystamy z niej jako z narzędzia relaksu. Po całym dniu na nogach lub w niewygodnym fotelu chcemy odprężyć się wśród miękkich poduch i oparć. Standardowe kanapy są zazwyczaj przystosowane do pomieszczenia kilku osób siedzących lub jednej leżącej. Czy jednak jest to uczciwe, aby jedna leżąca osoba pozbawiała innych przyjemności odpoczynku na wygodnej kanapie? Odpowiedzią na taką potrzebę są narożniki w kształcie litery L. Są one zazwyczaj tak wyprofilowane, aby w jednym skrzydle zmieściła się leżąca osoba dorosła, w drugim zaś – co najmniej jedna osoba siedząca. Nie zawsze jednak chodzi tylko o spanie. Tego typu meble pozwalają zmieścić znacznie więcej osób w rozsądnej przestrzeni. Zbyt długa kanapa tworzy dystans pomiędzy osobami siedzącymi na ich końcach. W przypadku odpowiednio wyprofilowanych narożników problem ten znika – zamiast jednej długiej kanapy mamy jakby połączone ze sobą dwie. Po co więc kupować dwa oddzielne meble, skoro równą im wygodę możemy zapewnić sobie przy pomocy jednego.

Kanapa w kształcie litery L – idealny dodatek do każdego pomieszczenia

Wygoda to ważny aspekt podczas doboru wyposażenia wnętrz. Jaki w końcu jest sens zakupu wyposażenia, jeśli jedną z jego funkcji nie będzie zapewnienie nam relaksu? Takie meble nadają się wyłącznie jako „pokazówka”, którą co prawda będziemy mogli się pochwalić przed osobami nas odwiedzającymi, ale za to niekoniecznie będziemy zadowoleni z jej użytkowania. Istnieją teoretyczne zasady określające, w jakich pomieszczeniach możemy umieścić różnego rodzaju meble. Łóżka nie umieścimy więc w łazience lub kuchni (chyba że jest to aneks kuchenny w kawalerce), a stołu z jadalni w sypialni. Co jednak z narożnikami? Wygodna kanapa przydaje się właściwie w każdym miejscu. Zazwyczaj ograniczeniem jest brak wolnej przestrzeni. Łazienki czy kuchnie, choćby nawet przestronne, mają ograniczone miejsce. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby duży narożnik w kształcie litery L znalazł swoje miejsce poza salonem (gdzie oczywiście pasuje idealnie). Jeśli posiadamy wystarczająco przestronne pomieszczenie gabinetowe, tego typu mebel będzie mógł stanowić nie tylko jego wzbogacenie estetyczne, ale także funkcjonalne – po całym dniu przy biurku lub też w przerwie, można zasiąść w wygodnym narożniku i spojrzeć przez okno na świat przyrody. Taki wygodny dodatek będzie także idealnym towarzyszem w budynku biurowym. Może tam być zarówno osobistym meblem wypoczynkowym, jak i uzupełnieniem poczekalni. Siedząc wygodnie, przyjemniej się czeka.

Narożnik w kształcie litery L z funkcją spania – mebel uniwersalny

Skoro możemy umieścić narożnik w różnych pomieszczeniach, mieć on może bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim doskonale sprawdzi się w swojej podstawowej funkcji. Jako mebel do siedzenia i leżenia nie będzie miał sobie równych. Jak już wspomnieliśmy, bez problemu pomieści kilka osób. Narożnik w kształcie L z funkcją spania, jak sama nazwa wskazuje, będzie służył także jako mebel do awaryjnego przenocowania gości. W końcu po wieczornej imprezie nie zawsze jest możliwość łatwego powrotu do własnego domu. Opcja korzystania z niego jak z łóżka sprawia także, że narożnik jest doskonałym meblem do niewielkich mieszkań. Jeśli dysponujemy tylko niewielką przestrzenią, może on w nocy służyć jako łóżko, w dzień zaś będzie stanowił typowy mebel wypoczynkowy. Jego kształt również ułatwi użytkowanie – można przystawić go do ściany, co pozwoli zagospodarować nie zawsze wykorzystywaną przestrzeń. Jego kształt pozwoli także „okrążyć” stolik kawowy, dzięki czemu wszystkie osoby siedzące na narożniku będą miały do niego swobodny dostęp.

Narożnik w kształcie litery L – jakość jest istotna

Nie można zapominać, że kluczowa jest jakość wykonania. W końcu to ona decyduje zarówno o trwałości, jak i wygodzie użytkowania. Nie można więc kierować się wyłącznie ceną oraz estetyką mebla. Dobre jakościowo materiały nie tracą koloru, nie wypaczają się tak łatwo, a przez to pozwalają na korzystanie z przedmiotu długo i z satysfakcją. Warto więc dokonywać wyborów świadomie i z namysłem.

Narożnik w kształcie L – wyjątkowa wytrzymałość

Narożniki w kształcie litery L to zazwyczaj duże gabarytowo meble. Niekoniecznie jest to jednak ich mankament. Dzięki temu, jak już wspomnieliśmy, mogą być one niezwykle funkcjonalne i zarazem wygodne. Dzięki obszerniejszej konstrukcji i wykorzystaniu wytrzymałych materiałów kanapy tego typu posiadają jeszcze jedną ważną cechę, która powinna spodobać się każdemu, a przede wszystkim rodzicom. Chodzi o jej wytrzymałość. Jak wiadomo, najmłodsi uwielbiają biegać i skakać. Nie przejmują się zasadami odnoszącymi się do wyposażenia mieszkania. Dlatego rzeczy przez nie używane mogą wymagać częstszej wymiany lub naprawy. Narożnik w kształcie litery L z funkcją spania powstał jednak z myślą o intensywnym użytkowaniu. Dlatego też może on ulec zużyciu znacznie wolniej niż inne typowe meble. Jest on przystosowany do częstego i intensywnego siedzenia i leżenia. Pamiętać w końcu należy, że nie tylko dzieci korzystają z domowych urządzeń. Wszelkiego rodzaju spotkania i imprezy odbywają się zazwyczaj w salonie, więc duży narożnik w kształcie litery L to mebel szczególnie intensywnie eksploatowany. Musi więc być odpowiednio wytrzymały, aby można było z niego korzystać przez lata.

Mebel, który mamy zamiar użytkować przez długi czas, powinien być odpowiedzią na nasze potrzeby. Chodzi tu zarówno o funkcjonalność, jak i estetykę. Narożnik w kształcie litery L z funkcją spania to typowy mebel podstawowy, który może przynieść nam zarówno sporo radości, jak i ból, jeśli będziemy niewygodnie siedzieć lub leżeć. Ważne jest więc dobranie wyposażenia u doświadczonych i godnych zaufania dostawców. W katalogu Kornelo Meble znajdują się wyłącznie produkty najlepszej jakości wyróżniające się nietuzinkowym designem i wytrzymałością. Wyroby dostępne w naszym sklepie mogą służyć latami.

do góry
KORNELO MEBLE MATEUSZ WIERZBA |
ul. Handlowa 13 |
98-400 Wieruszów|
woj. łódzkie |
tel: 577 969 394 |
email: sklep@kornelomeble.pl |
NIP: 9970138488
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium