Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

0
Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Kolory

Łącząc kuchnię z salonem warto trzymać się kilku zasad, dzięki którym urządzenie spójnego i funkcjonalnego pomieszczenia będzie znacznie prostsze. Po pierwsze, w małych mieszkaniach powinny przeważać jasne barwy, które optycznie powiększają przestrzeń. Planując malowanie ścian, nie musimy decydować się na ten sam kolor w kuchni i w salonie, ale wybierzmy takie barwy, które będą ze sobą współgrać. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór różnych odcieni tego samego koloru, gdyż nawet niewielkie różnice dadzą efekt ciekawej gry świateł w pomieszczeniu oraz wprowadzą efekt zróżnicowania powierzchni. Po drugie, jeśli mamy ochotę na mocniejszy akcent kolorystyczny, wprowadźmy go za pomocą dodatków, które pojawią się i w części kuchennej i wypoczynkowej. W większych pomieszczeniach możemy śmiało wybierać ciemniejsze barwy, musimy tylko pamiętać, by kolorystyczne szaleństwo pojawiło się w równym stopniu w jednym i w drugim pomieszczeniu, żeby całościowy efekt pozostał spójny.

Oddzielenie przestrzeni

Otwarta kuchnia wymaga zgrania jej wyposażenia z umeblowaniem salonu. Jeśli chcemy subtelnie oddzielić strefę kuchenną od wypoczynkowej, możemy zdecydować się na barek, wyspę albo zrobić to za pomocą kilku szafek kuchennych. Taki podział wpłynie pozytywnie na komfort przebywania w każdej ze stref, nie naruszając przestrzeni i przestronności całego wnętrza. W naturalny sposób możemy też połączyć i jednocześnie niejako oddzielić od siebie te pomieszczenia na przykład stołem. Wprowadzenie części jadalnej spowoduje, że całość stanie się bardziej przytulna.

Jak dobrać meble?

Przede wszystkim, powinniśmy postawić na umeblowanie, tworzące spójną całość pomiędzy salonem a kuchnią. Należy unikać efektu, który spowoduje, że pomieszczenie wyda się ciężkie optycznie. Warto aby pomieszczenie było urządzone w podobnym, choć niekoniecznie tym samym stylu. Kuchnia w stylu nowoczesnym może nie współgrać
z salonem w stylu rustykalnym, jednak kuchnia nowoczesna i salon w stylu skandynawskim będą się doskonale uzupełniać. Warto pamiętać, że nowoczesne meble kuchenne są eleganckie i wykonane z trwałych materiałów, więc łatwo będzie dobrać takie, które będą pasowały do mebli z salonu. Jeśli zatem w salonie idziemy w stronę minimalizmu,
to w kuchni nie powinny pojawić się bogato zdobione fronty. Jeśli zaś wybieramy meble kuchenne z wyraźnymi zdobieniami, to w salonie albo wybierzmy ten sam rodzaj zdobień, albo coś neutralnego. Jeśli w obu pomieszczeniach pojawią się dwa wyraźne wzory, to przebywanie w tak zaaranżowanym wnętrzu, pomijając względy estetyczne, będzie męczące.

Oświetlenie

Oświetlenie to ważny element wnętrz, zwłaszcza tych kuchennych. Dobrze oświetlony blat roboczy oraz stół to podstawa. W sytuacji, gdy urządzamy salon z aneksem kuchennym, musimy do doboru odpowiedniego oświetlenia przywiązać szczególną uwagę. Podobnie jak w kwestii mebli kuchennych, musimy spojrzeć na te pomieszczenia kompleksowo. Wskazany jest dobór lamp w podobnym stylu, choć nie oznacza to, że takich samych. Współczesne trendy wnętrzarskie nakazują nawet zabawę oświetleniem i dość częstym rozwiązaniem jest wieszanie obok siebie, np. nad stołem lamp o różnych kształtach. Muszą jednak mieć one jakieś cechy wspólne, a więc kolor, styl czy rozmiar.

 

Szeroki wybór mebli znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://kornelomeble.pl/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
KORNELO MEBLE MATEUSZ WIERZBA |
ul. Handlowa 13 |
98-400 Wieruszów|
woj. łódzkie |
tel: 577 969 394 |
email: sklep@kornelomeble.pl |
NIP: 9970138488
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium