POKÓJ DZIECIĘCY W STYLU LEŚNYM – JAK URZĄDZIĆ? 

0
POKÓJ DZIECIĘCY W STYLU LEŚNYM – JAK URZĄDZIĆ? 

Pokój dziecięcy w stylu leśnym — dla małego łowcy przygód

Dzieci to mali odkrywcy. Dorosły nie jest już niestety tak wyczulony na otaczający świat i dlatego nie jest w stanie niektórych rzeczy docenić tak jak dziecko. Aranżacja pokoju dziecięcego powinna więc zostać dobrze zaplanowana. Dokonany wybór może wpłynąć na zainteresowania dziecka lub wesprzeć jego rozwój. Jeśli więc zauważymy, że nasze dziecko jak każdy typowy szkrab lubi przebywać na łonie natury, może warto przygotować leśny pokój dziecięcy.Leśny pokój dziecka — jak go urządzić?

Łóżko Piętrowe EDI

 

Las, jaki jest, każdy widzi. Na pewno nie raz byliśmy przynajmniej w parku. Szczególnie dla dziecka może on być tajemniczy i niezbadany. Takie też powinny być meble oraz leśne dodatki do pokoju dziecka. Ciemniejsze kolory takie jak zgniłe zielenie lub brązy to typowe barwy charakteryzujące ten ekosystem. Należy jednak pamiętać, że użycie zbyt małej liczby żywych kolorów może nie być najlepszym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym w stylu leśnym. Należy więc przełamać monotonię i ciemność kolorowymi akcentami. W końcu przyroda nie jest jednolita i zabarwiona wyłącznie ciemnymi kolorami. Warto także wykorzystać motyw naturalnego drewna. Jest współcześnie popularny dzięki stylowi skandynawskiemu. Nie oznacza to jednak, że użycie typowego dla wystroju industrialnego “starego” drewna będzie błędem. Pozwoli ono dziecku bardziej wczuć się w klimat dzikiej kniei. Podsumowując, jeśli chcemy wykorzystać motyw lasu w pokoju dziecka, powinniśmy postawić na: 

  • naturalne drewno (najlepiej ciemniejsze),
  • kolory ziemi — zielenie, brązy,
  • barwne elementy, które oddadzą różnorodność leśnego ekosystemu.

Regał LAURA

 

Jak wybrać meble do leśnego pokoju dziecka?

Ogólny zamysł jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest dobranie odpowiednich mebli oraz leśnych dodatków do pokoju dziecka. Jak wiadomo, pokój dziecięcy to mikrokosmos. Jest to miejsce do zabawy, wypoczynku i nauki. Nie można więc zapomnieć o łóżku (na przykład KUBA w kolorze naturalnej sosny) lub szafie, która musi być stylowa, ale także pojemna (jak na przykład dwudrzwiowa TOMI). Jak wspomnieliśmy, dodatki również są ważne. W zależności od wieku oraz ewentualnych alergii warto umieścić w dziecięcym pokoju leśnym rośliny, które najlepiej oddadzą bliskość natury. Wszystkie dodatki warto również wybierać w odcieniach zieleni i brązu, na przykład hamak , która ze względu na swoją budowę najlepiej nada się do pokoju nieco starszego dziecka. Wykorzystać można także dodatki takie jak na przykład liny czy relingi, na których siedzieć mogą pluszowe ptaki lub małpy. 

Biurko TED

 

Urządzenie pokoju dziecięcego w odpowiedni sposób to inwestycja na lata. Dziecko co prawda rośnie, jednakże rozsądnie zaplanowana aranżacja będzie mogła służyć z drobnymi zmianami przez długi czas.

 

Łóżko Piętrowe OLA

Łóżko KORNEL 10

Komentarze do wpisu (0)

do góry
KORNELO MEBLE MATEUSZ WIERZBA |
ul. Handlowa 13 |
98-400 Wieruszów|
woj. łódzkie |
tel: 577 969 394 |
email: sklep@kornelomeble.pl |
NIP: 9970138488
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium