JAK URZĄDZIĆ SALON W STYLU RETRO?

0
JAK URZĄDZIĆ SALON W STYLU RETRO?

Co charakteryzuje salon w stylu vintage?

Niektórzy z nas mogą nie wiedzieć, co kryje się pod hasłem “salon w stylu retro”. Wszystko dlatego, że vintage to nie tak dawne dzieje. Są to zazwyczaj przedmioty pochodzące z ubiegłego wieku lub (częściej) takimi inspirowane. Będą to więc błyszczące meble drewniane, które często wydają się toporne na pierwszy rzut oka, jednakże przy bliższym poznaniu dobrze zgrywają się z tłem. Równie często (jeśli nie częściej) można zobaczyć tworzywo sztuczne. Meble retro do salonu często łączą odważny wygląd z wysoką funkcjonalnością. Nie powinno więc dziwić, że niektóre z nich nadal są intensywnie użytkowane w wielu domach w Polsce. Salon w stylu vintage to także żywe kolory, które mają nieco ocieplać wnętrze. Typowy pokój w stylu retro charakteryzuje się: 

  • żywymi kolorami,
  • geometrycznymi wzorami,
  • meblami wykonanymi z plastiku lub błyszczącego drewna.

Jak urządzić pokój w stylu vintage?

Styl vintage w salonie to jak już wspomniano, w dużej mierze funkcjonalność. Wybierając meble należy więc kierować się ich pojemnością (w przypadku regałów lub meblościanek) oraz wygodą. Trzeba też pamiętać, że salon w stylu retro nie musi być wypełniony wyłącznie meblami z epoki lub nimi inspirowanymi. Dobrym pomysłem jest więc wybranie dodatków, które niekoniecznie są idealnymi reprezentantami tego stylu, ale pasują do pozostałych mebli. Styl vintage w salonie można uzupełnić więc prostą i funkcjonalną sofą. Dobrym wyborem będzie również pojemny regał, na przykład FINEZJA, który charakteryzuje się nie tylko przyjemnym, “drewnianym” kolorem, ale jest przy tym funkcjonalny. Będzie on się dobrze komponować z pufami, takimi jak na przykład model HAWK, który dzięki żywemu kolorowi doskonale skontruje “babciność” pozostałych mebli. Kiedy aranżujemy salon w stylu vintage, nie możemy zapomnieć o stoliku kawowym. Jest on jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pokoju dziennego. Służy zarówno do stawiania na nim filiżanki lub kubka z kawą, jak i odkładania książki, podczas której przeglądania zasypiamy na wygodnej kanapie. Dobrym wyborem będzie tu więc stolik PRESTIŻ, który jest odpowiednio szeroki i wysokością dostosowany do “salonowych” potrzeb. Trzeba także zwrócić uwagę na to, że pokój nie jest pełnoprawnym salonem, jeśli nie ma w nim fotela.

Aranżowanie salonu w stylu vintage nie oznacza, że faktycznie konieczne jest wykorzystanie wyłącznie przedmiotów z epoki. W końcu wiele przedmiotów faktycznie pochodzących z tego okresu zostało dawno temu wyrzucone na śmietnik i nie jest możliwe ich odzyskanie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wykorzystać vintage w naszym mieszkaniu. Inspiracje do urządzenia salonu w stylu retro bez problemu znajdziemy na stronie kornelomeble.pl.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
KORNELO MEBLE MATEUSZ WIERZBA |
ul. Handlowa 13 |
98-400 Wieruszów|
woj. łódzkie |
tel: 577 969 394 |
email: sklep@kornelomeble.pl |
NIP: 9970138488
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium