Przedpokój, czyli w co wyposażyć przestrzeń będącą wizytówką domu?

0
Przedpokój, czyli w co wyposażyć przestrzeń będącą wizytówką domu?

Szafa

Przedpokoje posiadają różne wymiary i kształty, dlatego dobranie odpowiedniej gotowej szafy bywa kłopotliwe. Alternatywą jest wykonanie mebla na wymiar, który idealnie dopasuje się do gabarytów pomieszczenia. Decydując się na taką szafę, sami ustalamy, ile chcemy przeznaczyć na nią miejsca, gdzie ją ustawimy oraz co będziemy w niej przechowywali. Jeśli rozmiar mebla na to pozwala, a nie planujemy zabudowy w innych pomieszczeniach, w szafie w przedpokoju warto przeznaczyć miejsce na ubrania codzienne, pościele, ręczniki, a także sprzęt gospodarstwa domowego. Projektując wnętrze szafy, warto skorzystać z różnego typu akcesoriów, które ułatwią podział na strefy oraz utrzymanie porządku w meblu. Zabudowa wykonana na wymiar sprawdzi się zarówno w niewielkim, jak i przestronnym przedpokoju. Dzięki zaplanowaniu jej od podłogi do sufitu, można funkcjonalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. W takich szafach można zastosować drzwi uchylne, składano-przesuwne lub przesuwne – te ostatnie świetnie sprawdzą się szczególnie w wąskich przedpokojach, ponieważ przy otwieraniu nie zabierają miejsca.

Lustro, czyli niezbędnik przedpokoju

Lustro to element, bez którego nie obędzie się przedpokój. Pełni ono nie tylko funkcję użytkową, estetyczną i nadającą odpowiedni charakter pomieszczeniu, ale niekiedy ukrywa mankamenty, takie jak mała powierzchnia czy brak dziennego światła. Wybierając lustro powinniśmy się zatem kierować estetyką, wykonaniem, własnym gustem oraz wielkością pomieszczenia, w którym chcemy je umieścić. Jeżeli dysponujemy niewielkim metrażem, zamontowanie lustra w małym przedpokoju optycznie je powiększy. Jeżeli natomiast ta część mieszkania nie jest odpowiednio doświetlona, zawieszenie lustra na ścianie w przedpokoju sprawi, że przez odbicie otrzyma ono dodatkowe doświetlenie.

Oświetlenie

Jeśli pomieszczenie ma dostęp do naturalnego światła i przez większą część dnia jest skąpane w promieniach słonecznych, wybierzmy zimne światło. W przypadku przedpokoju usytuowanego z dala od okien lepiej sprawdzi się tu strumień światła o ciepłej barwie. Sprawi, że wnętrze będzie odbierane jako przytulne i komfortowe.

Pozostałe elementy wyposażenia

Do przedpokoju będzie pasowała również komoda, stylistycznie komponująca się z innymi meblami. Można schować w niej nie tylko drobne, domowe przedmioty, takie jak klucze czy okulary, ale także czapki oraz szaliki. Przydatny może okazać się także kącik z miejscem do wieszania ubrań wierzchnich i siedziskiem. Taka strefa urządzona w ciekawy sposób może stanowić duży atut wizualny w aranżacji przedpokoju, natomiast wieszaki oraz siedzisko będą praktycznymi elementami wyposażenia. Projektując przedpokój warto wziąć pod uwagę takie rozwiązania, ponieważ w tego typu pomieszczeniu chodzi o to, aby zgromadzone meble nie tylko dobrze się prezentowały witając domowników i gości, ale także były funkcjonalne i praktyczne.

Meble do przedpokoju i nie tylko znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://kornelomeble.pl/

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
KORNELO MEBLE MATEUSZ WIERZBA |
ul. Handlowa 13 |
98-400 Wieruszów|
woj. łódzkie |
tel: 577 969 394 |
email: sklep@kornelomeble.pl |
NIP: 9970138488
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium